Nasza oferta

Our offer

Foot Sensor
No translation

ZASTOSOWANIE:
FootSensor ma zastosowanie w samochodach fabrycznie wyposażonych w elektrycznie otwierany bagażnik i system bezkluczykowy. Unikalna konstrukcja FootSensora pozwala na pełną integrację z samochodem. Dzięki temu rozwiązaniu każdy może wzbogacić swoje auto o możliwość zdalnego otwierania bagażnika za pomocą tylko ruchu stopy w obrębie tylnego zderzaka, które ułatwi dostanie się do przestrzeni bagażowej w sytuacjach, gdy pada deszcz, goni nas czas, czy gdy mamy zajęte ręce.

CECHY CZUJNIKA “FOOT SENSOR” DO OTWIERANIA I ZAMYKANIA BAGAŻNIKA POPRZEZ RUCH STOPĄ:

· prosta i łatwa instalacja
· bezkontaktowe wykrywanie ruchu stopy w obrębie tylnego zderzaka (na środku pod logo samochodu)
· funkcjonowanie w każdych warunkach atmosferycznych, wykrywanie ruchu  jest możliwe niezależnie od temperatury, wilgotności, hałasu, gęstości powietrza
· pełna integracja z samochodem
· sterowanie za pomocą fabrycznego wyposażenia samochodu – system bezkluczykowy
· zgodność z europejskimi normami potwierdzona certyfikatem CE
· duża odporność na zakłócenia radiowe

JAK TO DZIAŁA?

1. Jeśli użytkownik ma zajęte ręce, bagażnik można otworzyć wykonując ruch stopą pod tylnym zderzakiem samochodu stojąc pośrodku za pokrywą bagażnika. Aby pokrywę bagażnika otworzyć bezdotykowo, wystarczy prosty ruch stopą w dolnej strefie tylnego zderzaka. Jest tam umieszczony czujnik, który wykrywa zbliżanie się a następnie oddalanie stopy, wywołując w ten sposób otwarcie lub zamknięcie bagażnika.

2. Warunki prawidłowego działania systemu
Otwarcie bagażnika ruchem stopy zaryglowanego samochodu wymaga by zapłon był wyłączony a kluczyk znajdował się w odległości do 1 metra od pokrywy bagażnika (kluczyk może pozostać w kieszeni, co jest bardzo wygodne, gdy chce się umieścić coś w bagażniku a ma się zajęte ręce). W celu otwarcia lub zamknięcia bagażnika należy wykonać jeden ruch stopą – na środku tylnego zderzaka – pod zderzak i z powrotem (do przodu i do tyłu). Nie ma potrzeby dotykania zderzaka. Kiedy system zidentyfikuje ruch, bagażnik otworzy/zamknie się.

3. Bagażnik otwiera się tylko wtedy, kiedy ruch zostanie wykonany w opisany powyżej sposób. Dzięki temu unika się sytuacji, że pokrywa bagażnika podniesie się kiedy ktoś przejdzie między tyłem samochodu a na przykład bramą garażową. Otwieranie się bagażnika ulega przerwaniu, jeżeli opisany ruch zostanie wykonany ponownie.

4. Przy zamykaniu bagażnika za pomocą ruchu stopy, samochód nie zostanie zaryglowany.

UWAGA:
Należy pamiętać, że funkcja otwierania bagażnika poprzez ruch stopą może zostać samoczynnie aktywowana podczas ręcznego mycia samochodu itp. jeśli oryginalny kluczyk z pilotem zdalnego sterowania znajduje się w zasięgu wykrywania systemu (ok. 1 metr od pokrywy bagażnika). Aby uniknąć sytuacji przypadkowego otwarcia bagażnika zalecane jest wykonywanie wszelkich prac w obrębie tylnego zderzaka na zaryglowanym samochodzie i bez kluczyka w bezpośrednim zasięgu zderzaka (ok. 1 metr).

Brak treści do wyświetleniaThere is no content to display