Nasza oferta

Our offer

Czujnik deszczu
No translation

W naszych czasach, gdzie bezpieczeństwo i komfort jazdy stawia się na pierwszym miejscu czujnik deszczu przestał być zbędnym gadżetem, a stał się standardem.

Czujnik deszczu to urządzenie, które służy do automatycznego wycierania przedniej szyby samochodu oraz regulacji szybkości działania wycieraczek w przypadku opadu deszczu, wilgoci czy nawet błota. Samoistnie dobiera on optymalną prędkość pracy wycieraczek w zależności od natężenia opadów. Działa na zasadzie kontroli rozproszenia promieni światła przez szybę. Niezwykła precyzja pozwala wykryć krople wody od 0,005 mililitra, które padając na szybę zmieniają stosunek promieni odbitych do rozproszonych, system analizuje to zakłócenie, po czym automatycznie włącza wycieraczki.

Czujnik deszczu zapewnia:

BEZPIECZEŃSTWO
Jedna setna sekundy (10 milisekund) to czas reakcji, który pozwala na odpowiednio szybkie działanie w przypadku, gdy nagle cała szyba zostanie zalana, a widoczność kierowcy spadnie do zera, narażając go na wypadek.

KOMFORT
Kierowca może być rozpraszany przez wiele czynników: wzmożony ruch na drodze, złe warunki atmosferyczne, zmęczenie, stres. Posiadając czujnik deszczu może on sobie pozwolić na wygodniejszą i bardziej komfortową jazdę – czujnik pozwala na wykrycie nawet 0,005 mililitra wody.
Kierowco, pozostaw go w pozycji włączonej, a zapomnisz o potrzebie włączania czy regulacji prędkości wycieraczek.

Funkcje jakie posiada czujnik deszczu:
• automatyczne ustawienie częstotliwości wycieraczek;
• inteligentna kontrola szybkości działania wycieraczek;
• automatyczne dostosowanie się do różnych typów szyb;
• pierwszeństwo kontroli manualnej.

Brak treści do wyświetleniaThere is no content to display